عاجل
المعذرة، هذه المادة غير متوفرة في منطقتكم

بازگشایی یک شعبه مک دونالد در مسکو پس از چهار ماه تعطیلی

Access to the comments محادثة
بازگشایی یک شعبه مک دونالد در مسکو پس از چهار ماه تعطیلی
حجم النص Aa Aa

شعبه اغذیه فروشی زنجیره ای مک دونالد در مرکز شهر مسکو که به مدت چهار ماه توسط مقامات تعطیل شده بود روز چهارشنبه کار خود را از سر گرفت. مقامات روس اعلام کرده بودند این شعبه بدلیل عدم رعایت موارد بهداشتی تعطیل شده است.

این شعبه اولین شعبه مک دونالد محسوب می شود که در سال ۱۹۹۰ میلادی در مسکو افتتاح شد.

اسوتلانا پولیاکووا، رییس روابط عمومی مک دونالد می گوید: «مک دونالد۴۶۱ شعبه دارد و به کار خود به روال عادی ادامه خواهد داد. امسال ما ۴۵ شعبه افتتاح کردیم و تا آخر سال پیش بینی می کنیم ۲۵ شعبه دیگر را افتتاح کنیم.»

سود عملیاتی شعب مک دونالد در روسیه ۲۶۰ میلیون یورو اعلام شده است.

ولادا یک شهروند مسکو در واکنش به بازگشایی این شعبه گفت: «محل تحصیل من در همین نزدیکی است و اگر جایی در همین نزدیکی بود که بتوانم چیزی بخورم برای من بسیار راحت بود. اما مک دونالد سه ماه بسته بود و آسان نبود تا جایی دیگر بروم.»

مقامات روسی در ماه اوت سال جاری، حدود ۲۰۰ شعبه مک دونالد در سراسر روسیه را بازرسی کرده بودند که این بازرسی ها منجر به بسته شدن ۹ شعبه از این رستوران زنجیره ای آمریکایی در مسکو شده بود. در حال حاضر شش شعبه مک دونالد همچنان تعطیل است.

روسیه پس از بحران اوکراین و اعمال تحریمهای اقتصادی کشورهای غربی علیه این کشور بهانه جویی های خود را از رستورانهای زنجیره ای مک دونالد که نماد زندگی آمریکایی در روسیه بشمار می روند، آغاز کرد.